Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В окупованому Криму тривають переслідування, тортури і тиск на вільні ЗМІ, — доповідь Верховного комісара ООН з прав людини

2 / 07 / 2020

Про це заявила Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, представляючи доповідь, що стосується Венесуели, Нікарагуа і окупованого Криму, повідомляє Радіо Свобода.

«Порушення прав людини, включно з тортурами та іншими прикладами негідного ставлення з боку правоохоронних органів продовжували мати місце у Криму», – сказала Бачелет.

Також вона заявила, що у всіх випадках при обґрунтованих скаргах до суду або правоохоронних органів в Криму, ніхто з порушників не поніс покарання.

«Триваюча криміналізація свободи висловлювання в соціальних мережах також викликає стурбованість. На тлі того, як журналісти та працівники медіа і далі стикаються з втручанням у їхню професійну діяльність, кілька громадських організацій постали перед перешкодами в плані організації конференцій, громадських обговорень та інших зустрічей», – сказала Бачелет.

Верховний комісар додала, що Росія «не спромоглася дотриматись своїх зобов’язань, як окупаційна влада в Криму».

Бачелет також заявила про неправомірність масового етапування ув’язнених з окупованого Криму на територію Росії, а також піддала критиці армійський призов в російську армію в Криму, який здійснюється «у порушення міжнародного гуманітарного законодавства».

«Мій офіс буде продовжувати моніторинг ситуації з правами людини в Криму і готовий до діалогу з Російською Федерація як окупуючою країною, а також з Україною, задля посилення захисту прав людини на півострові і в тих країнах», — додала Бачелет.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини