Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В окупованому Криму не вистачає води для військових об'єктів РФ, — МЗС України

15 / 09 / 2020

Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ України.

«Констатуємо той факт, що під приводом «гуманітарної потреби», Російській окупаційній владі в Криму не вистачає води на прискорений розвиток військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу. Очевидним є і той факт, що потреба у водних ресурсах зростає на тлі  колонізації півострова –  стрімкого зростання населення в рамках цілеспрямованої політики заміни демографічного складу Криму. Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином. Їх мета – заселення українських територій громадянами РФ, які є лояльними до експансивної політики своєї держави та, таким чином, здійснення закріплення незаконної окупації», — йдеться у заяві.

В МЗС України також нагадали, що відповідно до Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, Росія зобов’язана забезпечити водою та іншими ресурсами окупований нею Крим.

«Будь-які заяви про нібито порушення норм міжнародного права Україною у зв’язку з припиненням водопостачання є нікчемними з точки зору міжнародного права і, очевидно, покликані на те, щоб «призначити винного» за витрати, які несе РФ уже сьомий рік внаслідок незаконної окупації Криму та розгортання масштабної мілітаризації півострова, за яку сплачують російські платники податків», — йдеться в заяві.

11 вересня, прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Україна нібито «порушила свої правозахисні зобов’язання», закріплені в міжнародних документах по воді для Криму.

Як ми раніше повідомляли, обміління кримських водосховищ досягло критичного рівня.

Вибір редакції

Ще Новини