Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В Києві презентували радників з питань вимушених переселенців

26 / 08 / 2015

Сьогодні в Києві презентували новообраних радників з питань вимушених переселенців. Основними критеріями для обраних радників були високі професіні навички та бажання допомогти внутрішньо переміщеним особам.

Про це на прес-конференції заявила співзасновник і координатор громадської ініціативи «КримSOS» Таміла Ташева.

«Окрім бажання допомогти переселенцям, звісно, були прописані професійні критерії такі як вища освіта, досвід роботи у громадському або державному секторі, володіння англійською мовою, знання специфіки роботи з внутрішньо переміщеними особами та досвід проектної роботи», — повідомила Ташева.

Під час заходу було презентовано п’ять новообраних радників з питань внутрішньо переміщених осіб: Лариса Ходаковська (Черкаська область), Олег Майданюк (Хмельницька область), Георгій Бібік (Дніпропетровська область), Надія Єдієва (Чернігівська область), Ірина Ілляш (Київ, центральний рівень).

Радник Георгій Бібік заявив, що вважає своїм обов’язком допомогти переселенцям облаштуватися і покращити їх побут на нових місцях. «Хотілося б зазначити, що в нашій державі майже півтора мільйони вимушено переміщених осіб. За цією сумною цифрою, за даними ООН, Україна займає дев’яте місце в світі. Цей проект був мені цікавий тим, що будь яка особа, яка переїжджає на нове місце проживання, проходить важкий процес адаптування на новому місці. Якщо вона переїжджає не за своїм бажанням, а за збігом обставин, то така ситуація є набагато гіршою», — зауважив Бібік.

Начальник Управління організації соціального захисту постраждалих в результаті надзвичайних ситуацій Міністерства соціальної політики Сергій Марущенко говорив про завдання новообраних радників. «Внутрішньо переміщена особа, яка на своєму районному рівні не зможе вирішити питання самостійно, буде мати можливість звернутися до відповідного регіонального радника. Якщо вирішення питання потребуватиме додаткових зусиль, то ці радники будуть зв’язуватися з радниками центрального рівня, які будуть комунікувати з відповідними структурними підрозділами відповідного міністерства для вирішення питань», — заявив Моршенко.

На думку Ташевої, обрані радники при Міністерстві соціальної політики будуть певним «місточком» між громадським сектором, переселенцями і міністерством.

Наразі обрано 27 радників: 2 на національному рівні та 25 на регіональному. Свою роботу вони розпочнуть з першого вересня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини