Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В КримSOS створили реєстр військових комісарів, які незаконно призивають кримчан до армії рф

20 / 04 / 2022

З початку окупації Криму російські військові комісари в окупованому Криму вчиняють воєнний злочин – примусовий призов кримчан до російської армії. На даний момент підтверджена інформація про 18 посадовців, які відповідають за ці злочини. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

“В КримSOS створили реєстр військових комісарів рф, які у Криму є безпосередніми виконавцями даного воєнного злочину і мають бути притягнути до кримінальної відповідальності в українських судах чи в Міжнародному кримінальному суді (МКС)”, –  розповів Євгеній Ярошенко.

За даними Прокуратури АР Крим та м. Севастополя, за роки окупації, рф призвала щонайменше 34 тис. кримчан до лав своєї армії. Це є порушенням Четвертої Женевської конвенції (ст. 51, ст. 147) та воєнним злочином відповідно до Римського Статуту Міжнародного кримінального суду (ст. 8 (2)(a)(v)). 

“Усі воєнні злочини не мають строку давності і відповідальність може наступити навіть після десятки років після його скоєння. Переслідування воєнних злочинців – це першочергова відповідальність України. Якщо держава не може це робити, то включається МКС. До Офісу Прокурора МКС можуть подати інформаційні повідомлення українські державні органи та будь-які громадські організації”, –  відмітив Євгеній Ярошенко.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини