Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Утисками правозахисної організації «Меморіал» влада РФ черговий раз показує, що загальноприйняті цінності міжнародної спільноти є для неї чужими, — КримSOS

29 / 12 / 2021

КримSOS разом з іншими правозахисними організаціями України закликає світову спільноту запровадити персональні санкції проти причетних до ліквідації російського Міжнародного товариства та правозахисного центру «Меморіал».

Про це йдеться у спільній заяві семи громадських організацій.

Правозахисники також закликають владу України, іноземні держави та міжнародні організації рішуче засудити рішення Верховного Суду РФ щодо ліквідації структур «Меморіалу» і посилити дипломатичний, економічний та санкційний тиск на Росію

«Наша організація засуджує спробу влади РФ ліквідувати Міжнародне товариство та правозахисний центр “Меморіал”. Дана організація була  однією з небагатьох інституцій, котрі пропагували та захищали права людини в противагу жорстокому репресивному режиму, котрий розповсюджується на територію Росії та окупованого Криму. Утисками правозахисної організації “Меморіал”  російська влада черговий раз показує, що загальноприйняті цінності міжнародної спільноти є для неї чужими. За таких обставин, нам, представникам громадянського суспільства і українському уряду, необхідно активніше працювати над пошуками та реалізацією рішень для припинення порушень прав людини на окупованих територіях та їхньої деокупації», — сказав координатор КримSOS Денис Савченко.

Варто зазначити, що «Меморіал» надає правову і моральну допомогу українським політв’язням яких влада РФ позбавила волі.

«Так, адвокат правозахисного центру Марія Ейсмонт захищає інтереси кримського політв’язня Раїма Айвазова, якого окупанти звинувачують у нібито причетності до терористичної організації. Крім того, після візиту адвоката Радміра Санієва адміністрація виправної колонії випустила політв’язня Мусліма Алієва зі штрафного ізолятора, в якому кримчанин сумарно провів 208 діб», — йдеться у спільній заяві правозахисників.

Нагадаємо, за інформацією КримSOS, наразі влада РФ тримає в місцях несвободи 111 політв’язнів-громадян України, яких затримали в Криму. 89 з них — кримські татари. На цей момент в окупованому Криму порушено 134 політично мотивовані справи проти громадян України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини