Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Утримання в ШІЗО, проблеми зі здоров'ям і неможливість відправити листи: адвокат Едем Семедляєв відвідав кримських політв'язнів в башкирської колонії

20 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За словами адвоката, Теймура Абдуллаєва перевели в штрафний ізолятор на 10 діб.

«Ми розуміємо, чия це ініціатива. Але будемо і далі писати всі скарги на ім’я начальника колонії. Ці хлопці не якісь злочинці, це — політв’язні з Криму. Відносно них є і резолюції ООН, багато правозахисних організацій визнали їх політв’язнями. За ними ведеться дуже великий громадський контроль», — розповів адвокат.

Раніше, 13 серпня, Теймура Абдуллаєва випустили з ШІЗО, де його тримали 141 день.

У іншого політв’язня — Рустема Ісмаїлова в умовах тюрми виникли проблеми зі спиною. Як сказав Семедляєв, в медсанчастині колонії немає необхідних ліків, в зв’язку з чим лікування не проводилося.

«Мене попросили купити низку ліків, мазей, бо у них нічого немає. Я з’їздив, купив всі ці ліки і передав через медсанчастину до нього. Обіцяли, що йому будуть робити уколи і він пролікує свою спину», — сказав Семедляев.

17 серпня в колонію до кримських татар повинен був приїхати консул України. У зв’язку з пандемією йому було відмовлено у візиті. Але адміністрацією виправної колонії була узгоджена наступна дата відвідування — 22 вересня 2020 року.

Кримські політв’язні подякували всім, хто пише їм листи. Однак поскаржилися на те, що відправлені з колонії листи не доходять до одержувачів.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року співробітники ФСБ при силовій підтримці ОМОНу увірвалися в будинки Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова. Під час обшуку силовики вилучили ісламську літературу та електронні носії інформації. Всі п’ятеро були затримані і доставлені в управління ФСБ по Криму і Севастополю.

Їх звинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації») і за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув’язнення фігурантам першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців кожному.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини