Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Усім фігурантам третьої бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт до 9 листопада

6 / 08 / 2020

Про це QirimInfo повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов.

«Подібну практику ми спостерігаємо вже протягом декількох років. Вже є тривалі вироки за те, що люди обговорювали політичні, соціальні, релігійні питання. Дана справа — не виняток. Тут доказом терористичної діяльності є розмови в мечеті після вечірньої молитви, де люди обговорювали Судний день. На жаль суд наші вагомі аргументи не прийняв до уваги, а прийняв лише судження слідства, які нічим не підкріплені і продовжив термін утримання під вартою, тим самим давши «зелене світло» для продовження тортурний умов. Інакше я не можу назвати умови в СІЗО Сімферополя», — сказав після засідання суду Назім Шейхмамбетов.

Рустем Сейтмеметов, Сейтумер і Осман Сейтумерови залишаться під вартою до 9 листопада.

5 червня кримський «суд» також до 9 листопада залишив під домашнім арештом ще одного фігуранта третьої бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Амета Сулейманова.

Нагадаємо, 11 березня 2020 року російські ФСБ і ОМОН провели масові обшуки в будинках кримських татар в Бахчисараї і Бахчисарайському районі. Обшуки проводилися у вчителя історії Сейтумера Сейтумерова, стримера «Кримської солідарності» Сейдамета Мустафаєва, Шукрі Сейтумерова, Рустема Сейтмеметова, Амета Сулейманова й Айдера Сулейманова.

Після обшуків Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Амет Сулейманов і Рустем Сейтмеметов були заарештовані і доставлені у відділення ФСБ в Сімферополі за звинуваченням в причетності до забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини