Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Урядова програма “Доступні ліки”. Що передбачено та як взяти участь?

20 / 04 / 2017

Що передбачено програмою?

Повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів, визначених у Реєстрі лікарських засобів. З актуальним переліком ліків можна ознайомитися тут (Реєстр ліків)

На кожний лікарський засіб необхідно мати окремий рецепт, який виписується не за комерційною назвою, а на основі назви діючої речовини ліків (прим. – 2 колонка у Реєстрі).

Безоплатно можна отримати ті лікарські засоби, які є найдешевшими та беруть участь у програмі. Інші препарати на основі тієї ж діючої речовини, що є дорожчими, можна отримати з доплатою.

Хто може скористатися програмою?

Люди, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму та перебувають на амбулаторному лікуванні

Як взяти участь у програмі?

  • звернутись до лікаря
  • отримати рецепт із зазначенням діючої речовини. Строк дії рецепта становить 30 календарних днів з моменту його виписки. (приклад правильно заповненого рецепту),
  • прийти до аптеки, що бере участь у програмі (перелік постійно оновлюється на сайті Міністерства охорони здоров’я. Дивиться ТУТ)
  • отримати обрані ліки безкоштовно або з частковою доплатою

У випадку, якщо у аптеці не має необхідних ліків можна зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку, звернутись в іншу аптеку або обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Детальніше ознайомитися з програмою можна на сайті Міністерства охорони здоров’я України та зателефонувавши на урядову «гарячу лінію» 15-45

Детальна карта аптек-партнерів програми «Доступні ліки» по всій Україні ТУТ

Про те як отримати лікарські засоби безоплатно або за пільговою ціною читайте ТУТ

Поділитись

Вибір редакції

Ще legalitem