Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Уряд України підготував пакет санкцій проти причетних до будівництва Керченського мосту і нищення парків в Севастополі

8 / 09 / 2021

8 вересня Кабінет міністрів України схвалив і вніс на розгляд РНБО пакет санкцій проти 24 юридичних та 6 фізичних осіб, які причетні до будівництва Керченського мосту та до перепланування парків і об’єктів культурної спадщини у Севастополі.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яке і підготувало проєкт рішення.

Уряд пропонує ввести санкції строком на 5 років.

У разі ухвалення цього пакету санкцій, юридичні особи, які до нього входять, в разі виявлення у них майна на території України не зможуть користуватися ним, проводити експортно-імпортні операції, виводити капітали за межі України. Крім того, санкції зупинять виконання економічних та фінансових зобов’язань, а також ліцензованої діяльності на території України.

«Водночас застосування санкцій до зазначених фізичних осіб унеможливить їх в’їзд на територію України, заблокує можливість розпоряджатися майном, яке знаходиться на території України. Також, зазначеним фізичним особам та особами, які прямо чи опосередковано ними контролюються або діють в їх інтересах, буде заборонено участь у приватизації та оренді державного майна», — повідомляє Мінреінтеграції.

Коли РНБО ухвалить відповідне рішення і воно набуде чинності, МЗС України має проінформувати про нього  органи Євросоюзу, США, Канади, аби вони ввели  аналогічні санкції.

«Уряд України буде реагувати на будь-які дії осіб, які загрожують порушенню українського суверенітету! Ми докладатимемо необхідних зусиль, щоб усі причетні до вчинення злочинів на території Українського Криму понесли відповідальність за свої діяння! З цією метою ми розвиватимемо тіснішу співпрацю з міжнародними партнерами», заявив заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ Ігор Яременко.

Вибір редакції

Ще Новини