Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Управління ФСБ по боротьбі з тероризмом не змогло підтвердити причетність організації Хізб ут-Тахрір до терактів

19 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Адвокат Еміль Курбедінов клопотав про залучення до матеріалів справи відповіді з Управління захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом ФСБ щодо терактів, скоєних «Хізб ут-Тахрір» на території Російської Федерації. У відомстві повідомили, що ніякої подібної інформацією не володіють. Суд клопотання про долучення задовольнив.

«У цій відповіді ФСБ чітко і ясно говорить, що не має ніякої інформації з цього приводу. Але чому тоді йде мова про порушення федерального закону про протидію тероризму? Чому всі слідчі дії вели оперативники з управління по боротьбі з тероризмом? Чому ці люди збирали докази і проводили обшуки, раз саме управління говорить, що ніяким тероризмом вони не займалися? Чому люди протягом ось вже шести років отримують величезні терміни за участь в організації, яка не пов’язана з тероризмом?», — сказав Еміль Курбедінов.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року ФСБ увірвалася в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.

Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».

На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод. 

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини