Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українським консулам надали можливість зустрітися з Зейтуллаєвим

18 / 05 / 2017

Вчора, 17 травня, співробітники Генерального консульства України в Ростові-на-Дону, вперше за рік незаконного утримання, отримали можливість зустрітися з Русланом Зейтуллаєвим. Про це повідомили на офіційній сторінці ГКУ в Ростові-на-Дону в Facebook.

«Наразі триває другий день голодування українця в знак протесту проти порушення його прав та політичних репресій кримськотатарського народу з боку РФ в окупованому Криму. На другий день голодування, яке вже не перше, Р. Зейтуллаєв втратив 1,2 кг ваги», – йдеться в повідомленні.

Дипломати зазначили, що Зейтуллаєв вимагає на постійній основі забезпечити доступ до нього українських консулів, зустрічі з Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською, забезпечення доступу до окупованої АР Крим представників міжнародних правозахисних організацій та свого негайного звільнення й повернення в Україну.

 «Загалом спостерігається явне ослаблення організму ув’язненого. Проте, Р. Зейтуллаєв перебуває в задовільному морально-психологічному стані, зберігає ясність мислення та рішуче налаштований на подальшу боротьбу як проти порушення своїх прав, так і за весь кримськотатарський народ», – додали дипломати.

Нагадаємо, фігурант севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслан Зетуллаєв оголосив чергове безстрокове голодування.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини