Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Український уряд тимчасово припиняє роботу всіх КПВВ на адмінмежі з Кримом

12 / 08 / 2020

Про це в фейсбуці повідомив міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

«Рішення спрямовано на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», — написав він.

Немчинов також повідомив, що робота КПВВ на адмінмежі тимчасово припиниться з 8:00 9 серпня 2020 року до 8:00 30 серпня 2020 року.

Міністр також зазначив, що в’їжджати на півострів через адмінмежу дозволено тим громадянам України та членам їхніх сімей, які зареєстровані і постійно проживають в Криму або Севастополі і мають там майно.

Українці, які не проживають постійно у Криму, при виїзді з півострова через адмінмежу повинні будуть встановити на телефон додаток «Дій вдома» і дати згоду на самоізоляцію.

Обмеження не стосуються осіб, які перетинають адмінмежу з метою забезпечення захисту національних інтересів чи ув зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, представників дипломатичних установ і гуманітарних місій, які виїжджають з Криму.

Згідно з розпорядженням Кабміну, виїзд з Криму інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

На думку координатора КримSOS Дениса Савченка, це рішення уряду виглядає нелогічним і не відповідає іншим рішенням Кабміну по боротьбі з СOVID-19.

«Офіційна статистика повідомляє, що саме західні регіони України та Київ мають найбільшу кількість хворих. У південних регіонів, в тому числі у Херсонській області — найменші показники. Також варто зазначити, що недавно для абітурієнтів з Криму скасували режим обсервації і самоізоляції, що було правильним кроком. Тепер же рішення уряду про закриття на місяць всіх КПВВ завдає удару по можливості абітурієнтів з Криму вступити в українські вищі навчальні заклади. Таким чином уряд, фактично, відштовхує цих молодих людей, які могли б отримати освіту в Україні і не підпадати під вплив російської пропаганди», — сказав Савченко.

Також, за його словами, це рішення через свою поспішність, сильно шкодить жителям Криму, оскільки його було прийнято у суботу і вступає в силу у неділю, коли не працюють органи державної влади. Таким чином кримчани не встигнуть до закриття КПВВ вирішити ті питання, які можуть їх спонукати виїхати на материкову частину України.

«Ми постараємося достукатися до уряду і переконати його скасувати чергове дискримінаційне рішення. Україна повинна прокладати мости до жителів Криму, а не спалювати їх» — додав Денис Савченко

КримSOS нагадує, що якщо у вас або у ваших близьких є питання, чи ви хочете вирішити проблеми, пов’язані з даною ситуацією, звертайтеся на гарячу лінію нашої організації: (095) 590-52-38, (095) 277-53-55 або через Skype krymsos_legal.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини