Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Український суд наклав арешт на «вишки Бойка»

5 / 01 / 2016

Печерський районний суд Києва наклав арешт на плавучі бурові установки «Петро Годованець» і «Україна» (так звані «вишки Бойка»), повідомляє «Lb.ua». Ці установки належать кримській дочірній компанії «Нафтогазу» і були привласнені Росією після анексії Криму.

Арешт був накладений за клопотанням Генеральної прокуратури 23 грудня 2015, йдеться в ухвалі суду.

Установки арештовані в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 про підозру у зловживанні посадовими особами Міненергетики, НАК «Нафтогаз України» і «Чорноморнафтогазу» при їх закупівлі.

Нагадаємо, 14 грудня Росія відвела ближче до півострова Крим бурові установки В-312 і В-319 (так звані «вишки Бойка»), які після анексії залишилися на Одеському газовому родовищі. «Петро Годованець» і «Незалежність» були переміщені за наказом «голови» окупаційної адміністрації півострова Сергія Аксьонова. Таке рішення було прийнято нібито у зв’язку зі складною міжнародною обстановкою.

Насправді екстрена евакуація бурових установок «Чорноморнафтогазу» в російські територіальні води під військовим конвоєм була пов’язана з ризиком їх арешту за позовом «Нафтогазу України».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини