Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські журналісти закликали випустити Миколу Семену з Криму

30 / 06 / 2016

Національна спілка журналістів України направила до уряду Російської Федерації звернення з проханням дозволити кримському журналісту Миколі Семені виїхати з території півострова на материкову частину України. Відповідне звернення розміщено на сайті НСЖУ.

Також НСЖУ просить висловитися на підтримку Миколи Семени Союз журналістів Росії, Міжнародну Федерацію журналістів і представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуню Міятович.

«Микола Семена багато років є членом НСЖУ, він є одним з найбільш досвідчених і відомих кримських журналістів. Оскільки Микола Семена є вже в похилому віці, то йому складно в російському суді захищати свої права. Розраховуємо, що російська влада теж зацікавлена у виїзді з Криму цього незаангажованого журналіста», – сказав перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська та Міжнародна Федерації журналістів раніше висловлювали свою підтримку Миколі Семені. Свою стурбованість висловлювала і представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович.

19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Імені та прізвища журналіста вона не називала. Пізніше стало відомо, що мова йде про журналіста Миколу Семену. Його син Дмитро розповів, що під час обшуку силовики шукали підтвердження зв’язку журналіста з проектом Радiо Свобода Крим.Реаліі. Силовики вилучили два ноутбуки, носії інформації і відвезли журналіста на допит.

Нагадаємо, 19 квітня російський “прокурор” Криму Наталія Поклонська повідомила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста Миколи Семени за заклики до порушення територіальної цілісності РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини