Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські правозахисники закликають відреагувати на смерті українських бранців Кремля в російських місцях несвободи

10 / 02 / 2023

Українські правозахисники закликають відреагувати на смерті українських бранців Кремля в російських місцях несвободи, провести розслідування та ввести персональні санкції проти причетних. Про це йдеться в спільній заяві правозахисних організацій, що була опублікована сьогодні, повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Цього тижня через відсутність належної медичної допомоги в російських місцях несвободи померли дві жертви політично вмотивованих переслідувань у Криму. 7 лютого стало відомо про смерть Костянтина Ширінга. Вже 10 лютого юристка Ліля Гемеджи повідомила про смерть 60-річного Джеміля Гафарова», — розповів Олексій Тільненко.

У 2020 році Костянтин Ширінг був затриманий у Криму та позбавлений волі за звинуваченням у нібито участі в «українській розідувально-диверсійній групі». Джеміля Гафарова ув’язнили у 2019 році за нібито участь у діяльності «терористичної організації». Обидва чоловіка мали проблеми зі здоров’ям та не отримали медичної допомоги в місцях несвободи. 

Костянтин Ширінг мав серцево-судинні захворювання та повинен був приймати призначені ліки, про що було відомо адміністрації колонії. Попри це він не отримував медичну допомогу та утримувався в холодних та вологих камерах.

На момент ув’язнення Джеміль Гафаров мав третю групу інвалідності через хвороби серця. Попри це, йому весь час відмовляли в пом’якшенні запобіжного заходу. Через ігнорування стану його здоров’я та ненадання медичної допомоги Гафаров переніс серцевий напад у СІЗО та отримав другу групу інвалідності.

Українські правозахисні організації засуджують злочинні дії представників окупаційної адміністрації Криму та влади РФ та висувають низку вимог. Ознайомитися з повним текстом звернення та переліком вимог українських правозахисників можна за посиланням

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини