Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські правозахисники закликали припинити переслідування адвокатів в Криму

26 / 01 / 2017

Правозахисні організації висловили обурення незаконними діями представників окупаційної влади Криму та закликали до негайного та безумовного звільнення адвоката Курбедінова. Про це повідомляється на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини.

Правозахисники також закликали уряд України, Міжнародні неурядові правозахисні організації; Раду Європи, Організацію з безпеки Ради Європи, ООН відреагувати на незаконне затримання адвоката Еміля Курбединова.

«Ми підкреслюємо, що, переслідуючи і залякуючи Миколу Полозова, Еміля Курбедінова та інших правозахисників та адвокатів в Криму, окупаційна влада не тільки здійснює тиск на адвокатів і перешкоджає їхній діяльності, але й позбавляє жителів Криму і без того малої можливості захищати свої права», – йдеться у повідомленні.

Авторами заяви виступили Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини, Кримська правозахисна група, Медійна ініціатива за права людини, Крим SOS та інші правозахисні організації. Заяву «КримSOS» у зв’язку з переслідуванням незалежних адвокатів в Криму читайте тут.

Наразі у підконтрольному Кремлю Залізничному суді Сімферополя 26 січня відбувається розгляд справи адвоката Еміля Курбедінова. Раніше співробітники центру з протидії екстремізму затримали Курбедінова. Відомо, що адвоката звинувачують у «поширенні екстремістських матеріалів». Також повідомлялося, що в офісі та будинку адвоката проводився обшук. Текстову трасляцію затримання і суду над Курбедіновим читайте за посиланням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини