Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські дипломати досі не можуть домогтися від РФ зустрічі з Сенцовим та Кольченко

3 / 08 / 2016

Дипломатичним місіям Міністерства закордонних справ України в Росії понад три місяця не видають дозволи на зустріч із засудженими в Росії українцями Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком. Про це повідомили у Департаменті консульської служби МЗС України.

«Посольство та консульські установи України в Росії протягом тривалого часу (більше ніж 2-3 місяця) очікують отримання від російських компетентних органів понад 20 дозволів на зустріч з нашими співвітчизниками. Зокрема, досі від російської сторони так і не отримано дозволу на відвідування громадян України О. Сенцова та О. Кольченка, незаконно засуджених за сфабрикованими звинуваченнями», – повідомляє Департамент на своїй сторінці у Facebook.

У відомстві зазначають, що не отримують відповіді від компетентних органів Російської Федерації, незважаючи на численні звернення українських дипломатичних і консульських установ України.

Такі дії російської сторони в департаменті назвали грубим порушенням Консульської конвенції між Україною і Росією, якою передбачено право консульських посадових осіб України на відвідування своїх громадян у місцях їх утримання під вартою на території Росії.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. Інший фігурант справи – Олександр Кольченко – отримав 10 років колонії суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини