Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українця Лугіна відмовилися передавати з Мордовії в Україну

17 / 08 / 2017

РФ відмовилася передати Україні ув’язненого Лугіна, який неодноразово звертався в різні інстанції РФ з проханням передати його для відбування покарання в Україну. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«1 серпня 2017 року Лугін отримав письмову відмову з Апарату Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації. У документі сказано, що Лугін є громадянином РФ і з цієї причини не може бути переданий властям України. За інформацією дружини кримчанина Ірини Лугіної, її чоловік не отримував російський паспорт і має тільки українське громадянство», – повідомляють правозахисники.

За словами дружини ув’язненого, умови утримання колонії № 1 Республіки Мордовія, де зараз утримують кримчанина, загрожують життю і здоров’ю її чоловіка.

Нагадаємо, 26 квітня кримчанин Андрій Лугін, перебуваючи в СІЗО Сімферополя, спробував перерізати собі вени гострим предметом, після того як дізнався, що його етапують в одну з колоній РФ.

Кримчанин Андрій Лугін, громадянин України, був засуджений у кримінальній справі до довічного позбавлення волі ще до окупації Криму. Кілька років він відбував покарання в Криму, згодом був незаконно переміщений з тимчасово окупованої території Криму в колонію Мордовії (РФ). В січні 2017 року його повернули до Криму. Усі клопотання про передання його як громадянина України українській владі були проігноровані.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини