Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українця Клиха, засудженого на 20 років перевели в лікарню

28 / 08 / 2017

Громадянина України Станіслава Клиха, засудженого до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в участі в бойових діях в Чечні в 1990-х роках, перевели в лікарню в Челябінській області. Однак точне місцезнаходження Клиха невідомо. Про це повідомляє ОВД-Інфо з посиланням на правозахисницю Тетяну Щур.

Правозахисниці стало відомо, що Клиха переводять з в’язниці в лікарню стало відомо ще 15 серпня. Однак до сих пір не ясно, в якій саме лікарні він знаходиться.

«За словами правозахисниці, в Челябінській області є дві лікарні для лікування і обстеження ув’язнених – ЛПУ-3 в Челябінську і Обласна психоневрологічна лікарня № 5 в Магнітогорську. Місцевий адвокат, який на прохання правозахисників звертався в ЛПУ-3, отримав там відповідь, що Клих в цій лікарні не міститься. Після цього, розповідає Щур, адвокати з Магнітогорська звернулися в тамтешню лікарню, але їм відмовили в наданні інформації», – повідомляє видання.

За даними Щур, в.о. консула України в Єкатеринбурзі говорив матері Клиха, що розмовляв з лікарем ГУФСІН Челябінської області і що з Клихом все в порядку. Більш точної інформації на даний момент немає.

Нагадаємо, 26 травня суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув’язнення, а Станіслава Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових в Грозному в 1994-95 роках. У той же час, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк знаходилися в Чечні в цей період.

У червні в Грозному проти Клиха почалося слідство у справі про неповагу до суду. Згодом Суд Чечні додав Кліху місяць до 20 років колонії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини