Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Україна запізнюється з політикою щодо Криму на два роки», – експерт

22 / 11 / 2016

Сьогодні, 22 листопада, Український незалежний центр політичних досліджень презентував своє чергове дослідження «Державна політика України щодо Криму: аналіз, моніторинг, експертна підтримка». Цього разу автори видання зосередились на аналізі державної політики стосовно окупованого півострова.  

Експерти констатують, що політика України стосовно окупованого Криму є несистемною та не реагує на актуальні виклики.

«Україна запізнюється з політикою щодо Криму щонайменше на два роки. Всі наші кроки є дуже реактивними. До прикладу можна взяти використання Росією української інфраструктури для забезпечення Криму різного роду ресурсами. Лише під тиском активістів та завдяки  громадянській блокаді Криму це вдалось змінити. Теж саме стосується урядової постанови №1035 [про обмеження поставок окремих товарів з тимчасово окупованої території] – її не вдається скасувати вже протягом року. Вже другий рік поспіль Верховна Рада не може скасувати закон про створення вільної економічної зони «Крим». Міністерство культури лише в минулому році почало вести реєстр культурних пам’яток у Криму. Так можна продовжувати по кожній сфері», – пояснює експерт УНЦПД Юлія Тищенко.

Народний депутат, голова Меджлісу Рефат Чубаров зазначив, що у роботі відомств по відношенню до Криму не має чіткої уніфікованої політики.

«Відповідальність за вирішення питань, пов’язаних з окупованим Кримом, має взяти на себе єдиний спеціальний орган. Я свого часу пропонував аби це була РНБО. Хтось має чітко кожного дня моніторити ситуацію та приймати відповідні рішення по Криму», – зазначив Чубаров.

Серед досягнень екперти відзначать відкриття та початок роботи Таврійського Національного університету в Києві.

«Лише в 2016 році укранською владою були зроблені чіткі кроки у сфері політики вступу кримських абітурєнтів у вищі учбові заклади України. Сьогодні навіть протягом навчального року студенти з Криму мать право переводитись та бути зарахованими до, наприклад, Таврійського університету», – зазначив експерт з розвитку освіти, директор представництва Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів в Україні Олег Смирнов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини