Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Україна подасть позов проти Росії до Міжнародного суду в Гаазі

16 / 01 / 2017

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ передати позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо порушення Росією конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації, повідомляє Радіо Свобода.

«Три роки Російська Федерація брутально порушує міжнародне право, три роки здійснює незаконну анексію Криму, незаконну окупацію Сходу нашої країни на території Донецької та Луганської областей, реалізує політику знищення і дискримінації в Криму», – сказав президент під час зустрічі з Уповноваженим президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, заступником міністра закордонних справ Оленою Зеркаль, заступниками глави АПУ Костянтином Єлісєєвим та Олексієм Філатовим, повідомляє прес-служба президента України.

Він зауважив, що на сьогодні завершено процес тривалої досудової роботи, підготовлено позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі, цей позов відбувається в рамках Конвенції щодо протидії фінансування тероризму.

«Це була довга і кропітка робота. Було проведено багато сесій та направлена велика кількість нот», – сказав президент, додавши, що в рамках цього позову було проведено 5 засідань і направлено 45 нот.

За словами Порошенка, друга позиція у цьому позові стосується застосування Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

«Сьогодні увесь комплекс робіт по досудовому процесу завершено. Сьогодні Україна повністю готова передати до Міжнародного суду ООН в Гаазі необхідні документи для притягнення до відповідальності Російську Федерацію по цим двом Конвенціям», – наголосив він.

Порошенко доручив українським дипломатам передати вже сьогодні позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Україна та Росія погодили список суддів в рамках міжнародного арбітражу, який буде розглядати позов України до Росії щодо морського права. Судді, які будуть розглядати позов України ухвалять рішення по ньому не раніше 2019-го та не пізніше 2021-го років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини