Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Україна накладе санкції на Білорусь, якщо її авіакомпанії літатимуть до Криму, — МЗС

2 / 06 / 2021

Так вона прокоментувала недавнє висловлювання самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка про його плани запустити авіарейси з Білорусі в окупований Крим.

«Ми діятимемо миттєво проти будь-яких спроб легітимізувати окупацію Криму Росією, проти будь-яких намагань нав’язати контакти з так званими “ЛНР” чи “ДНР”. І якщо хоч один літак білоруської авіакомпанії опиниться на території окупованого Криму, санкції будуть неминучі з усіма негативними наслідками», — сказала Еміне Джапарова.

Заступниця голови МЗС підкреслила, що вся відповідальність за санкції і за незручності, які відчувають і ще можуть відчути громадяни Білорусі, лежить на Лукашенкові.

На думку Джапарової, заява Лукашенка про польоти до Криму є «емоційною реакцією» самопроголошеного президента Білорусі на дії України у відповідь на примусове приземлення літака Ryanair в аеропорту Мінська і затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича. Україна, ЄС і США, нагадаємо, після цього інциденту відмовилися від використання повітряного простору Білорусі та заборонили білоруським авіакомпаніям використовувати своє небо.

Джапарова зазначила, що рішення обмежити повітряне сполучення з Білоруссю — не політичне, а безпекове, оскільки дії білоруської влади непередбачувані, і тепер не можна заздалегідь оцінити всі ризики перебування в авіапросторі Білорусі.

«Цю “канітель і провокації”, як висловився Лукашенко, затіяла не Україна, а сама білоруська влада, очевидно, за сценарієм Кремля… Є міжнародне право, згідно з яким Крим і Донбас – це Україна. Росія брутально порушила міжнародне право, окупувавши Автономну Республіку Крим, і розв’язавши агресію на сході України, за що нестиме відповідальність. Якщо Лукашенко хоче розділити цю відповідальність з Путіним на одній лаві підсудних в Гаазі, і ще більше посилити власну міжнародну ізоляцію, це, звичайно, його особистий вибір, але, переконана, не вибір дружнього Україні білоруського народу», — сказала Джапарова.

Нагадаємо, рішенням українського уряду, з 26 травня було припинено пряме авіасполучення з Білоруссю, а з 29 травня було закрито повітряний простір України для білоруських авіакомпаній.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини