Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Україна має завжди наголошувати на протиправності застосування в Криму законодавства РФ, — координатор КримСОС 

23 / 10 / 2020

Про це сказав координатор громадської організації КримСОС Денис Савченко під час фахового обговорення теми «Натуралізація Російською Федерацією мешканців Криму: проблема, протидія», організованого Регіональним центром прав людини.

Під час дискусії Денис Савченко говорив про можливу стратегію української поведінки щодо деокупації Криму.

За його словами, при спілкуванні з міжнародними партнерами Україна має завжди показувати причинно-наслідковий зв’язок незаконності окупації Криму і протиправності застосування законодавства РФ на півострові, а також індивідуальних порушень прав людини.

«Таку практику застосовувала в тому числі Грузія, коли за допомогою індивідуальних позовів до Європейського суду з прав людини, навіть при отриманні негативної відповіді за різними підставами, отримувала офіційні рішення, що фіксувалися важливі тези щодо протиправності дій держави-окупанта (громадянам України, які проживають на території Криму відмовляють в задоволенні позову щодо порушенням їхніх прав в зв’язку із примусовим отриманням громадянства РФ, але факт примусовості закріплюється у відповідному рішенні)», — сказав координатор КримСОС.

Представники громадянського суспільства, на думку Савченка, повинні розглянути це як ще один шанс чинити тиск на РФ за допомогою активної роботи з міжнародними судовими інстанціями. 

«Важливо показувати, що в Криму лишаються люди, котрі вважають себе постраждалими від РФ, хоча Росія за допомогою пропаганди та створення викривленої картинки старається демонструвати, що незадоволених знаходженням РФ на території Криму та системних порушень прав людини там нема», — сказав Денис Савченко.

Про те, як Денис Савченко пройшов шлях від волонтера до координатора організації КримСОС читайте тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини