Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Україна готує новий позов проти Росії в Європейський суд

15 / 12 / 2015

Україна збирає факти порушень прав людини в Криму та на Донбасі для подачі нової скарги в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), оскільки попередні дві скарги вже знаходяться в стадії комунікації. Про це повідомила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севастьянова, пише Інтерфакс-Україна.

Офіційний Київ подав уже кілька позовів до ЄСПЛ проти РФ з вимогою стягнути з Росії компенсацію за збитки від анексії Криму. Раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що Київ має намір судитися з Росією за кожним фактом втрати майна в Криму.

Заступник міністра пояснила, що наразі Україна збирає факти про порушення Росією прав людини в Криму та Донбасі, які будуть об’єднані в нову скаргу, і займається систематизацією наявних фактів для подання скарги.

Севостьянова не повідомила, коли буде подана чергова скарга, зазначивши, що Росія затягує розгляд Європейським судом вже поданих звернень.

Також слід зазначити, що Конституційний суд Росії отримав право визначати, чи виконувати вердикти міждержавних органів щодо захисту прав і свобод людини (у тому числі рішення ЄСПЛ). Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини