Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Запоріжжі розповіли про потенціал переселенців

1 / 08 / 2017

«Ми хотіли не тільки розповісти про досягнення за рік роботи, а й показати, що переселенці можуть розвивати місто, бути новим ресурсом, – розповідає Наталя Опенко, координатор Запорізького офісу КримСОС, – Присутні відзначили, що про цю тему мало хто розповідає. Хоча журналісти роблять відеосюжети та інтерв’ю про переселенців». 

Своїм досвідом та баченням ситуації з переселенцями поділились запрошені спікери. Зокрема, Катерина Кривошейв.о. директора обласного департаменту соціального захисту населення, розповіла, що у Запорізькій області зареєстровано 23 тисячі переселенців.   

«Державний апарат може бути громіздким і не встигати оперативно реагувати на виклики. Саме громадські організації допомагають формувати громадянське суспільство та звертають увагу на проблеми. У Запорізькій області громадських організацій зареєстровано понад 1000 та реально працюють одиниці. КримСОС одна з небагатьох організацій, хто реально допомагає», – коментує Владислав Мороко, директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій.  

 

Серед актуальних проблем переселенців – паспортизація,  отримання соціальних виплат, забезпечення житлом. Про це розповіла Анастасія Перепелиця, переселенка, позаштатний радник міністерства соціальної політики.  

Після офіційної частини у журналістів була нагода поспілкуватись з успішними переселенцями, які відкрили власну справу чи змогли власними силами вирішити проблеми. Наприклад, психолог Коновалова Олена із Донецька, яка зараз мешкає у  Бердянську, на новому місці допомагає дітям, постраждалим від бойових дій.  

 

Результати роботи запорізького офісу «КримСОС» дивіться в інфографіці нижче.  

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини