Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Вінниці відбулася акція на підтримку політв'язня Теймура Абдуллаєва

14 / 06 / 2021

Мета акції — звернути увагу українського суспільства на становище тяжкохворого Теймура Абдуллаєва, якому в російській в’язниці не надають медичної допомоги.

Акція почалася з хвилини мовчання. Таким чином учасники вшанували пам’ять кримської активістки Олени Лисенко, а також всіх загиблих захисників незалежності й територіальної цілісності України.

Після цього організатор акції Енвер Шерфієв зачитав присутнім листа матері Теймура Абдуллаєва Діляри Абдуллаєвої, в якому вона пише про важкий стан здоров’я свого сина. Його, нагадаємо, понад рік з перервами тримали в ШІЗО колонії №2 в башкирському місті Салават. Цей ув’язнення вкрай негативно позначилося на його здоров’ї. 9 червня його перевели в загін із суворими умовами утримання.

Енвер Шерфієв

«Також ми звернулися до президента Зеленського. По-перше, ми висловилися з приводу зустрічей “Нормандської четвірки”, про те, що вони не працюють або заморожені. Останній обмін (утримуваними особами між РФ і Україною, — ред.) за підсумками цих зустрічей був 7 вересня 2019 року. І ще ми звернулися до Зеленського з приводу того, що ініційована ним зустріч в рамках “Кримської платформи”, на нашу думку, буде ефективнішою, ніж “Нормандская четвірка”. Ми вважаємо, що за допомогою своїх міжнародних колег він повинен домагатися деокупацію Криму і звільнення всіх політв’язнів. Як ми бачимо, без деокупацію обмін — неефективний, оскільки Росія звільняє одних, а потім садить інших», — сказав в коментарі QirimInfo Енвер Шерфієв.



<p style=

Крім цього активіст розповів учасникам акції про становище фігуранта другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервета Газіева. Його, нагадаємо, незважаючи похилий вік і важкий стан здоров’я, продовжують тримати в СІЗО Ростова-на-Дону і возити на судові засідання. Як ми повідомляли раніше, 10 червня Газієву вже вп’яте в зал суду викликали швидку допомогу.

Також Енвер Шерфієв під час акції говорив про «конвеєр» справ Хізб ут-Тахрір, зокрема про «справу 25-ти» (друга Сімферопольська група).

«Серед них активісти, волонтери і цивільні журналісти. За свою громадянську активність, за кореспондентську діяльність, за те, що вони передавали посилки в СІЗО їм загрожує від 10 до 20 років в’язниці, — нагадав Енвер Шерфієв.

Активіст також заявив, що незважаючи на невелику кількість учасників суботнього заходу (близько десятка людей), подібні акції все одно будуть організовувати.

«Ми такі акції будемо проводити, оскільки наша мета — достукатися в першу чергу до українського суспільства, щоб воно не забувало, що на окупованих територіях є політв’язні-громадяни України. Щоб люди писали листи політв’язням», — додав Енвер Шерфієв.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року силовики з ФСБ і ОМОН увірвалися до будинків Теймура Абдуллаєва, його брата Узеїра Абдуллаєва, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова та Айдера Саледінова й затримали їх.

Їх обвинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації») і за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув’язнення фігурантам першої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців для кожного.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини