Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про статус кримськотатарського народу

7 / 04 / 2017

В українському парламенті був зареєстрований законопроект про статус кримськотатарського народу в Україні. Відповідну інформацію оприлюднили на сайті Верховної Ради України.

В інтерв’ю Центру журналістських розслідувань глава Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров заявив, що «прийняття даного законопроекту визначить статус АР Крим як національної автономії і поставить крапку в дискусії про статус півострова, який є частиною України, оскільки корінний народ півострова самовизначається в складі унітарної української держави».

Чубаров зазначив, що після прийняття цього закону необхідно буде внести зміни до Конституції України щодо статусу кримської автономії.

Глава Меджлісу також сказав, що закон про статус кримськотатарського народу допоможе Україні діяти ефективніше у питанні деокупації Криму.

«У нашому випадку прийняття цього закону дає Україні ключ, який відкриває будь-які перешкоди, оскільки там буде задіяний фактор відновлення прав корінного народу, зокрема його права на самовизначення на своїй землі. Так що цей закон ставить крапку в дискусії, чий Крим. Крим є українським, оскільки кримські татари – корінний народ півострова – самовизначається в складі унітарної української держави», – сказав народний депутат України.

Вибір редакції

Ще Новини