Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Сумах відкрився центр для дітей с особливими потребами спільнотою внутрішньо переміщених осіб за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

20 / 09 / 2018

Центр було відкрито з метою забезпечення ефективної соціальної допомоги з застосуванням сучасних інклюзивних підходів.

Головою центру є Олена Абаєва, психолог та вчитель. У 2014-му році в зв’язку з конфліктом на сході України вона разом із родиною переїхала з Донецька до Сум. Олена виховує дитину з аутизмом, тому знає, наскільки важлива підтримка сімей з дітьми з особливими потребами. Олена зуміла зібрати навколо себе групу однодумців. У команді центру працює шість професійних дитячих психологів, логопеди та олігофренопедагог.

У червні 2017 року Олена звернулася із проханням до громадської організації «Крим SOS», щодо включення в проект швидкого впливу за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців. Проект спрямований на відновлення приміщення, яке було надане Сумською міською радою задля створення центру, а також для придбання меблів та додаткового спеціального обладнання для сенсорної кімнати.

Проект став можливим завдяки програмі, що фінансується країнами-донорами, такими як Швеція. Відкривали центр у присутності пана Мартіна Хагстрома, посла Швеції в Україні, представників місцевої влади, громадянського суспільства та Представника Агентства ООН у справах біженців, який відзначив професійну роботу всіх, хто зробив цей центр реальністю. “Інтеграція переміщених осіб та громад – важлива частина роботи Агентства ООН у справах біженців. – сказав Пабло Матеу, Передставник Агентства ООН у справах біженців. – “Ми вважаємо, що підтримка довготривалих рішень є необхідною умовою для того, щоб люди, які постраждали від конфлікту, змогли побудувати нове життя на новому місці. Для цього потрібна співпраця всіх суб’єктів: органів місцевого самоврядування, приймаючих громад та самих ВПО”.

“Як Агентство у справах біженців в Україні, ми відзначаємо, що проекти соціальної інтеграції можливі лише тоді, коли існує тісна співпраця між місцевими органами влади, донорами, неурядовими організаціями та громадянським суспільством. Одним із принципів, на яких ґрунтується діяльність Організації Об’єднаних Націй, – не залишити нікого осторонь. Адже саме це забезпечує кращу інтеграцію та захист постраждалого населення.”

Місцеві органи влади надали підтримку центру, розмістивши приміщення площею 170 квадратних метрів на вулиці Глинки, 11. “У Сумах ми стараємось підтримувати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на впровадження нових рішень для різних груп людей. Це частина нашої політики, спрямованої на розширення можливостей громадянського суспільства, – зазначив Олександр Лисенко, голова Сумської міської ради.

Центр зможе надати підтримку 15-ом дітям на день. Певна кількість соціально вразливих сімей отримають підтримку від центру безкоштовно.

“Психологічна реабілітація дітей – це лише перший крок на шляху до комфортного і щасливого життя наших дітей з особливими потребами. Кожна людина заслуговує на отримання однакових прав та можливостей в житті, і ми сподіваємось, що впевненість в своїх силах, яку ми допомагаємо розвивати, допоможе їм у майбутньому”, – сказала Олена Абаєва, голова центру.

Представники громадської організації «Крим SOS» зазначили, що такі ініціативи важливі не лише для внутрішньо переміщених осіб, але й для українського суспільства в цілому. “Ми сподіваємось, що створення центру стане відправною точкою для інших проектів та заходів, спрямованих на підтримку дітей с особливими потребами та натхнення для реалізації подібних проектів по всій Україні”.

У відкритті взяли участь представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України та НУО “АМІ-Схід”. Вони звернули увагу на важливість таких центрів з точки зору Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини