Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У суді по справі Зейтуллаєва свідок відмовився від раніше даних свідчень

7 / 03 / 2017

У справі Зейтуллаєва допитали колишнього імама і главу релігійної громади.

У Ростові-на-Дону триває перегляд справи Руслана Зейтуллаєва, якого звинувачують у створенні осередку партії Хізб ут-Тахрір.

Сьогодні, 7 березня, в Північно-Кавказькому окружному військовому суді у справі Руслана Зейтуллаєва допитали двох свідків з боку звинувачення. Про це в коментарі QirimInfo розповіла активіст Яна Гончарова.

«Допитали двох свідків по відеозв’язку з Севастополя. Один з них – колишній імам мечеті Cеіт-Мамут Назимов, другий – голова місцевої релігійної громади «Авдет» Февзі Аблязіз. Назимов розповів, що Руслан [Зейтуллаев] намагався залучити до лав руху Хізб ут-Тахрір нових учасників, постійно вербував їх. Тобто, доводив, що він дійсно винен і що Руслан і Ферат [Сайфуллаєв, інший фігурант цієї справи] були керівниками цього осередку », – розповіла Гончарова.

Вона також додала, що інший свідок Февзі Аблязіз не давав прямих свідчень проти Зейтуллаєва.

«Аблязіз сказав:« все, що мені відомо, відомо зі слухів ». І коли в суді йому намагалисязадавати якісь питання: «що ви чули?», «Що ви знаєте?», Він весь час намагався говорити: «все, що я знаю, знаю зі слухів». При цьому прокурор зачитав свідчення, дані Аблязізовим під час слідства, в яких він озвучував більше конкретну позицію по Зейтуллаєву. Коли його запитали, чому він тоді давав такі свідчення. Аблязіз відповів, що, напевно, помилився і, можливо, мав особистий інтерес у тому, щоб свідчити проти Зейтуллаєва », – додала активіст.

Нагадаємо, Північно-кавказький військовий суд в Ростові-на-Дону почав заново переглядати кримінальну справу стосовно Руслана Зейтуллаєва. У вересні минулого року той же суд засудив його до семи років тюремного ув’язнення. Однак через два місяці Верховний суд РФ скасував Зейтуллаєву вирок. Сторона звинувачення наполягала на тому, щоб посилити йому вирок.

Якщо раніше фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва засудили за частиною другою статті 205.5 КК РФ, як учасника терористичної організації, то тепер судять за частиною першою цієї ж статті як організатора.

Раніше адвокат Едем Семедляев заявляв, що показання свідків не підтверджують, що Зейтуллаєв організував осередок Хізб ут-Тахрір.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини