Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У суді по «справі Чийгоза» допитали чергового свідка захисту

28 / 03 / 2017

Сьогодні, 28 березня, в ході 95-го засідання у «справі Ахтема Чийгоза» був допитаний свідок захисту Егамбердіев Сейран. Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

Свідок розповів, що він дізнався про майбутній мітинг з повідомлення телеканалу АТР. Вранці 26 лютого Егамбердіев прибув до Сімферополя для участі в заході на підтримку територіальної цілісності України. Однак крім учасників проукраїнського мітингу біля Верховної Ради Криму були присутні і проросійські мітингувальники.

Егамбердіев заявив, що перебуваючи у внутрішньому дворі, він бачив Ахтема Чийгоза.

«За весь день перебування на мітингу до нього [Чийгоза] ніхто не підходив з будь-якими командами, наказами або закликами від кого-небудь», – розповів свідок.

Свідок захисту заявив, що близько 14:00 співробітники міліції раптово покинули внутрішній двір. Після цього почалася тиснява.

«Він бачив, як з боку проросійських мітингувальників в сторону проукраїнських кидали пляшки, він бачив, як кидали скляні пляшки, бачив, як кидали пластикові пляшки. При цьому він зазначив, що ніхто з проукраїнських мітингувальників заздалегідь не готував будь-які предмети для застосування насильства, палиці, арматури», – розповів адвокат.

Свідок спростував інформацію звинувачення, про те, що проукраїнські мітингувальники використовували в якості флагштоків живці від лопат.

«Свідок працює фермером, відмінно знає сільськогосподарські знаряддя праці, і він пояснив, що держак від лопати істотно товщий, ніж ті флагштоки, які були у проукраїнських мітингувальників, вони в два рази тонше, ніж держак від лопати і природно не могли використовуватися в якості таких», – пояснив адвокат.

Свідок Егамбердіев підтвердив, що тиснява мала місце, але хто з якого боку вона створювалася сказати не зміг, так як «були хвилеподібні рухи в різні боки».

Покинув свідок захід близько 17: 00.

Микола Полозов повідомив, що завтра захист продовжить надання доказів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини