Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У столиці КримSOS та УВКБ ООН обговорили проблеми ВПО з британським міністром у справах Європи

12 / 10 / 2015

Британська делегація завітала до України у складі Девіда Рой Лідінгтона, міністра у справах Європи Міністерства закордонних справ та у справах Співдружності націй Великої Британії, та Джудіт Гоф, Послом Великої Британії в Україні.

У приміщенні офісу громадської ініціативи «КримSOS» у місті Києві британських гостей приймали команда «КримSOS», представники УВКБ ООН, кількох організацій переселенців, зокрема, Кримськотатарського молодіжного центру, ГО “Кримська родина” та кримськотатарської футбольної команди «Адалет», а також окремі родини, котрі виїхали зі сходу та Криму.

Перед візитом у КримSOS пан міністр зустрічався з найвищим керівництвом держави та провів кілька засідань з представниками УВКБ ООН. Команда КримSOS була щиро вражена увагою пана Лідінгтона до проблем внутрішньо переміщених осіб загалом та до діяльності нашої організації зокрема. Британські колеги продемонстрували виключне знання ситуації в Україні. На додаток, Девід Лідінгтон пообіцяв, що докладатиме всіх зусиль, аби просувати тему переселенців на міжнародній арені та забезпечити неперервне надання допомоги Україні від Британії.

Дмитро Циханівський, Ольга Узлова, Джудіт Гоф, перекладач, Девід Лідінгтон

На зустрічі координатор КримSOS Таміла Ташева познайомила британських колег із діяльністю організації та розповіла про проекти, що їх реалізує громадська ініціатива, зокрема і спільно з УВКБ ООН. Також координатор змалювала загальні тенденції в роботі громадських організацій з питаннями внутрішньо переміщених осіб.

Особливо пана міністра цікавили думки самих переселенців стосовно їхніх проблем та досвіду отримання будь-якої допомоги. Переселенці поділились тими труднощами, що  виникали на шляху їхньої адаптації на новому місті. На додаток, декотрі подякували КримSOS та УВКБ ООН за допомогу, яку вони отримали в рамках грантової програми підтримки волонтерських ініціатив. Зокрема, творча ГО «Кримська родина» отримали музичний центр та мікрофон для занять дитячого ансамблю. А Кримськотатарський молодіжний центр невдовзі буде забезпечений ноутбуком та колонками для колективу з кримськотатарських танців.

На зустрічі також висловились і представники кримськотатарської команди «Адалет», котрі наразі беруть участь у конкурсі грантів КримSOS та Stabilization Support Services, що фінансується Фондом подолання конфліктів, сприяння стабілізації і безпеки уряду Великобританії.

Зустріч дала британським колегам глибше зрозуміти проблеми внутрішніх переселенців в Україні. А також познайомила представників британської делегації з особливостями роботи громадських організацій з питаннями переселенців на прикладі діяльності КримSOS.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини