Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У «справі Умерова» допитали чотирьох свідків захисту

30 / 08 / 2017

Сьогодні, 30 серпня, в ході чергового судового засідання у справі щодо Ільмі Умерова були допитані чотири свідки захисту, які виявили бажання давати показання кримськотатарською мовою. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила дочка заступника голови Меджлісу Айше Умерова.

Першим допитаним свідком був Шевкет Меметов, який повідомив, що ніяких закликів в промові Умерова не почув.

«Я уважно вивчив все інтерв’ю, і раз на наступний день люди, тисячі людей, які дивилися ефір як і я, не вийшли на площі з демонстраціями, не пішли на кордон, не стали збирати підписи, значить ні до чого такого він не закликав, не було нічого такого сказано», – розповів свідок Меметов.

Другим свідком був допитаний Бекір Мамутов, який є журналістом, викладачем і головним редактором газети кримськотатарською мовою. Він пояснив, що в промові Умерова не було пропозицій у наказовій формі, без яких неможливий будь-який заклик.

«Я вважаю, що якби він [Умеров] хотів до чогось закликати людей, то він говорив би це російською мовою, щоб зрозуміли його все. А, на превеликий жаль, кримські татари не всі в достатній мірі володіють рідною мовою. Я в цьому майже впевнений, так впливу призову було б більше», – сказав Мамутов.

Третім свідком був допитаний Заїр Смедляєв. Він розповів, що переглядав інтерв’ю кілька разів.

«Мені було цікаво, чому кримські татари, які володіють мовою, ніяких закликів в тому виступі не почули, а ось співробітники ФСБ, які кримськотатарської мови не розуміють взагалі, їх знайшли», – повідомив Смедляєв.

Останнім свідком захисту була допитана Ленурі Яг’яева, яка є викладачем кримськотатарської мови.

«У моєму уявленні, фрази у наказовій формі можуть бути виражені словами «давайте», «ходімо», «вставайте», а такого не було. Отже, і закликів теж не було», – уклала Яг’яева.

Наступне засідання відбудеться 6 вересня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини