Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У «справі Ахтема Чийгоза» закінчують досліджувати відеоматеріали

20 / 02 / 2017

Сьогодні, 20 лютого, у Верховному суді Криму на черговому засіданні у «справі Ахтема Чийгоза» продовжили досліджувати речові докази. Про це в коментарі QirimInfo повідомив адвокат Микола Полозов.

«Весь день ми вивчали відеозаписи. Всього було досліджено близько 40 відеофайлів. При повторному перегляді відео ми виявили записи зображення [російського голови Сімферополя] Геннадія Бахарєва. Під час мітингу 26 лютого він знаходився в одному з перших рядів і брав активну участь в діяльності «ополченців». Наприклад, робив жести руками, що свідчить про те, що він виконував розпорядницькі функції, брав участь в провокаціях стосовно проукраїнських мітингувальників, в тому числі із застосуванням фізичної сили, після чого як мінімум одному учаснику мітингу – немолодому кримському татарину – стало погано. Незважаючи на те, що ці докази три роки були в розпорядженні слідства, воно не спромоглося кваліфікувати якимось чином дії ополченців, залучити когось до відповідальності і не ідентифікувало цього потерпілого чоловіка», – розповів Полозов.

Також на сьогоднішньому засіданні були досліджені відео телерадіокомпанії ВГТР Крим.

«На цих відео чітко видно пропагандистську роботу журналістів. Наприклад, показується сюжет, де ополченці видавлюють українських мітингувальників з території внутрішнього двору, але при цьому за кадром голос говорить, що це кримські татари намагаються захопити будівлю. Або, наприклад, показують ополченця з підбитим оком і закадровим голосом виставляють його мало не побитим співробітником поліції», – додав адвокат.

За словами Полозова, Чийгоз присутній тільки на одному відео, де виступає голова Меджлісу Рефат Чубаров.

«Він [Чийгоз] стоїть за Чубаровим і не здійснює ніяких дій. На всіх інших відео його немає. Ми переглянули практично весь відеоматеріал і не бачимо нічого з того, що говориться в обвинуваченні або свідченнях проти Чийгоза», – додав адвокат.

Також суд залишив без розгляду традиційне клопотання захисту про доставлення заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза в зал суду.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини