Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Сімферополі забирають будівлю у Київського патріархату

28 / 01 / 2016

У Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату вилучають будівлю, яка знаходиться у їхньому управлінні. Про це розсказав архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, повідомляє QirimInfo.

За його словами, російський арбітражний суд Криму 14 січня 2016 офіційно ухвалив рішення вилучити перший поверх будівлі за адресою Севастопольська, 17, де розташовується управління Кримської єпархії. 

«У березні 15 року постало питання, що можуть вилучити перший поверх приміщення за адресою Севастопольська, 17 – це управління Кримської Єпархії та Кафедральний собор Володимира і Ольги. Я почав переговори з Аксьоновим… Моє завдання було зберегти Київський Патріархат в Криму», — заявив архієпископ. 

У травні 2015 був проведений аукціон, на якому перший поверх будівлі був відданий в оренду російській фірмі «Розум», яка займається видачею мікрокредитів. Протягом року Климент звертався до російського голови Криму Сергія Аксьонова і проводив переговори з «віце-прем’єром» Криму Русланом Бальбеком. Ті у свою чергу запевняли, що питання знаходиться в процесі вирішення. Згодом навіть з’явилось підтвердження з так званого міністерства майна і земельних ресурсів, що розпорядження про збереження цілісності готується. 

«Однак 14 січня 2016 року відбувся суд, за рішенням якого я повинен сплатити півмільйона рублів «міністерству майна», за 10 днів звільнити приміщення і готуватися до того, що його заберуть повністю, так як там знаходяться всі комунікації», — розповідає владика.

Напередодні суду, 13 січня, Климент провів зустріч з Бальбеком, де священнослужителю заявили, що в Криму його питання не вирішать і він повинен їхати в Москву. Владика їхати відмовився. 

«Що ми будемо робити — я не знаю. Однак, що ми просто підемо — нехай не сподіваються», — зазначив Климент. 

За словами представника кримського центру культурного співробітництва «Український дім» Андрія Щекуна, передача будівлі у власність УПЦ КП дозволила б захищати церковне майно в міжнародних судах. Для цього в Кабміні підготували додаток до постанови №143 від 31 січня 1996 року «Про передачу нерухомого майна військових містечок у власність АР Крим». 

«Реальним виходом із ситуації стала б передача даного приміщення у власність Української православної церкви Київського патріархату. Для цього достатньо однієї постанови Верховної Ради або уряду», — сказав він.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини