Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У серпні в окупованому Криму було порушено 5 кримінальних справ та винесено 8 вироків за ухилення від служби в армії РФ

10 / 09 / 2020

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

За даними правозахисників, 4 вироки винесено в підконтрольному РФ Ленінському районному суді Севастополя, 2 — в «Керченському міському суді», 1 — в «Судакському міському суді», 1 — в «Совєтському районному суді».

Як сказав в коментарі QirimInfo аналітик КПГ Олександр Сєдов, найчастіше за ухилення від служби в армії РФ в Криму призначають штрафи.

«З тих вироків, що опубліковані, а це майже 100 рішень, це штраф. Зазвичай це 20-50 тисяч рублів. Більш серйозне кримінальне переслідування загрожує в тому випадку, якщо на людині “висить” непогашена судимість. Наприклад, якщо вже двічі присуджували штраф за ухилення від служби. Однак ми ще жодного вироку з позбавленням волі не знаходили. Був один вирок умовно. Також одна людина була засуджена до громадських робіт за ухилення від альтернативної служби. В основному справи порушують після неявки за повісткою», — розповів правозахисник.

Також, за словами Олександра Сєдова, останнім часом в окупованому Криму спостерігається тенденція до збільшення кількості судових рішень за ухилення від служби в армії РФ.

«Було якесь уповільнення на період карантину, коли судові засідання не йшли так активно. Але знову пішло зростання. З року в рік кількість судових рішень зростає. Зв’язується це з тим, що відпрацьовується практика по винесенню рішень цих “судів”. Постанови дуже схожі, змінюється тільки ім’я, дата і обставини, а решта — “під копірку”. Призначають штрафи …. Зараз нова практика з’явилася — закривати справи, виписувати судовий штраф (не вирок), на людину не “вішають” судимість і вона йде в армію», — додав Олександр Сєдов.

Всього, за даними Кримської правозахисної групи, з початку окупації на кінець серпня 2020 року зафіксовано 130 кримінальних справ за ухилення від служби в ЗС РФ, які передані на розгляд в «суди» Криму. За 121 з них вже винесено вироки, ще 9 знаходяться на стадії розгляду.

За даними Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України, з 2015 року Росія, усупереч нормам міжнародного права, призвала до своїх збройних сил близько 22,5 тисяч мешканців Криму.

Нагадаємо, згідно з Четвертою Женевською конвенцією, держава-окупант не має права змушувати населення окупованих територій служити у своїх збройних або допоміжних силах.

Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого півострова звертатися по телефону або поштою у разі примусу до служби в армії РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини