Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У серпні, через пересихання річок, запаси у водосховищах Криму скоротилися на 12 млн кубометрів

1 / 09 / 2020

 

Повідомляється, що сумарний запас води у водосховищах півострова до початку осені склав 62,88 мільйони кубометрів — це майже на 12 мільйонів менше, ніж місяць тому. До початку осені 2019 року сумарний обсяг водосховищ Криму становив 143,64 мільйони кубометрів, що на 80,76 мільйони більше, ніж цьогоріч.

Також, за повідомленнями кримських синоптиків, в серпні на окупованому півострові пересохли декілька основних річок, в тому числі і ті, які живлять деякі водосховища.

За даними кримських гідрологів, 3 серпня пересохла річка Альма, яка живить Партизанське водосховище, а 13 серпня вище Чорноріченського водосховища пересохла річка Чорна. В результаті, обидва ці водосховища перестали отримувати воду. 18 серпня пересохла річка Бельбек в районі села Фруктове. 29 серпня — вперше за історію гідрометеорологічних спостережень — пересох один з приток Біюк-Карасу, річка Тонас.

Як повідомляють гідрологи, в верхніх частинах басейнів Альми, Бельбеку, Біюк-Карасу і Чорної випало всього від 2-13% місячної норми опадів. У басейнах річок Кача, Бельбек і Салгир — 41-59% норми.

Також в російському Гідрометцентрі повідомили, що кількість опадів в Криму з кожним роком буде зменшуватися через глобальні зміни клімату.

Нагадаємо, 24 серпня, в Сімферополі та ще у 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня подача води повинна буде здійснюватися по годинах вранці і ввечері. 26 серпня стало відомо, що влада міста не планує вводити режим надзвичайної ситуації через дефіцит води.

До 2014 року вода з Каховського водосховища забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді за допомогою Північно-Кримського каналу. Однак з початком окупації поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі дніпровської води в Крим можливо лише після деокупації півострова.

Детальніше про те як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашій в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини