Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Росії прийняли закон про застосування “спецзасобів” до ув'язнених

21 / 12 / 2016

Держдума РФ сьогодні прийняла закон, що регламентує застосування фізичної сили, спецзасобів та вогнепальної зброї співробітниками ФСВП до ув’язнених, повідомляє Новая газета.

В остаточній редакції документа прописано, що фізична сила, спецредства і зброя не можуть застосовуватися до ув’язнених за порушення режиму утримання, що пропонувалося в попередніх версіях.

У законопроекті прописана можливість своєчасного надання медичної допомоги в разі заподіяння тілесних ушкоджень засудженим і “своєчасну фіксацію” ушкоджень медиками. При цьому застосування сили і спецзасобів зніматимуть на відеореєстратор тільки при наявності технічної можливості.

Російські депутати з урахуванням зауважень правозахисників ввели обмеження при застосуванні спеціальних засобів, зокрема електрошокерів, а також встановили єдині правила застосування гумових палиць по аналогії з прийнятими в інших силових структурах. Закріплений порядок, відповідно до якого співробітники ФСВП не можуть відкрито носити спецзасоби на території пенітенціарної установи.

Також уточнено випадки, при яких можуть застосовуватися спецзасоби – вони використовуються для припинення непокори або протидії з боку засуджених тільки у випадках, коли є загроза насильства, небезпечного для життя і здоров’я співробітника кримінально-виконавчої системи або іншої особи.

У новому законі є положення, що співробітник кримінально-виконавчої системи не несе відповідальність за шкоду, заподіяну при застосуванні фізичної сили, спеціальних засобів або вогнепальної зброї в тому випадку, якщо їх застосування було визнано правомірним.

Нагадаємо, сьогодні захист фігурантів справи “Хізб ут-Тахрір” повідомила про побиття підозрюваних і погрози з боку слідства.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини