Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Росії думають як передати в'язнів з Криму

13 / 07 / 2016

Росія почала опрацьовувати механізм передачі засуджених громадян України, які відбувають покарання в окупованому Криму. Коли рішення буде знайдено, уповноважені з прав людини в РФ та Україні проведуть зустріч.

Про це повідомила уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, пише ТАСС.

Вона пояснила, що для того, щоб випустити засуджених з місць позбавлення волі, «потрібно рішення суду, або акт про екстрадицію, або якесь інше екстраординарне рішення».

«Поки що жодного з них немає, і над цим ведеться робота. Коли вона буде завершена, ми зустрінемося з Лутковською», — зазначила омбудсмен.

За словами Москалькової, українська сторона не підтверджує можливість цієї передачі в рамках конвенції, яка існує в Росії.

Нагадаємо, раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, які перебувають у місцях несвободи в анексованому Криму, на територію материкової України.

Також нещодавно заступник голови Мін’юсту України Наталія Севостьянова повідомила, що переговори про передачу Києву засуджених в Криму громадян України перебувають на фінальній стадії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини