Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Радбезі ООН обговорили ситуацію в окупованому Криму

29 / 04 / 2016

Вчора, 28 квітня, відбувся брифінг Ради Безпеки ООН з питання військового конфлікту в Східній Україні, на якому в тому числі обговорили і ситуацію в Криму. Про це йдеться в повідомленні прес-центру Ради Безпеки ООН.

На брифінгу ООН нагадали про злочини Росії в Криму. Брифінг був проведений у зв’язку з ескалацією насильства і невирішеністю політичного питання на окупованих територіях України.

Заступник голови МЗС України Вадим Пристайко нагадав, що принаймні 11 українців є політичними в’язнями в Російській Федерації, в тому числі парламентарії і корінні кримчани. Також Пристайко зазначив, що після анексії Криму 9 кримських татар пропали безвісти, 20 були викрадені, проти 130 заведені кримінальні справи.

Представник США Саманта Пауер додала, що з часів окупації Криму Росією всі дії кримськотатарської спільноти прирівнюються російською владою до злочину. Вона заявила, що санкції США стосовно Росії будуть діяти, поки триватиме окупація півострова.

«Це не було офіційне засідання Радбезу, формат, в якому воно пройшло, не передбачає прийняття подальшої резолюції. Брифінг проходив за ініціативи української сторони, ідея була в тому, щоб ще раз всіх проінформувати про ситуацію на окупованих територіях», — пояснила експерт з міжнародного гуманітарного права Євгенія Андреюк.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини