Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв'язня Івана Яцкіна погіршився стан здоров'я, — адвокат

20 / 08 / 2021

У засудженого в окупованому Криму за «шпигунство на користь України» політв’язня Івана Яцкіна погіршився стан здоров’я. У СІЗО йому не надають медичної допомоги.

Про це QirimInfo повідомив адвокат українця Микола Полозов, який відвідав Яцкіна в ізоляторі Сімферополя 20 серпня.

«У нього загострення трофічної виразки на нозі, у нього ще болить грудина внаслідок травми, отриманої в СІЗО “Лефортово”, скаржиться на зубний біль. Головна проблема в тому, що в СІЗО йому не надають медикаменти, знеболюючі в належній мірі. Навіть від зубного болю “Анальгін” йому доводиться чекати кілька днів. Крім того, загубили документи обстежень, які проводили в “Лефортово”. Мало того, через хворобу ноги він не може ходити на прогулянку, щотижня пише заяви про відмову від прогулянок. Але ось недавно йому винесли догану, правда усну, за те, що він не пішов на прогулянку, незважаючи на те, що він постійно ці заяви пише», — розповів Микола Полозов.

Також, за словами адвоката, Іван Яцкін стійко переживає ув’язнення.

«Він вийшов до мене на зустріч в футболці з Тризубом, яку йому передала дочка півроку тому. Він розповів, що хтось із оперативників оперчастини хотів його в ШІЗО відправити за цю футболку. Але інший співробітник СІЗО сказав, що на футболці немає ніяких екстремістських гасел, тому в ШІЗО відправляти не треба», — сказав Микола Полозов.

Нагадаємо, кримчанина Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року в окупованому Криму. Його звинуватили в скоєнні злочину, передбаченого ст. 275 КК РФ.

За версією слідства, Іван Яцкін вчинив державну зраду у формі шпигунства на користь Служби безпеки України.

21 травня 2021 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив Івана Яцкіна до 11 років ув’язнення в колонії суворого режиму з обмеженням свободи в один рік після звільнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини