Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв'язня Зекір’ї Муратова погіршився стан здоров'я. Його знову відправлять до тюремної лікарні (оновлено)

29 / 09 / 2021

У політв’язня Зекір’ї Муратова погіршився стан здоров’я через гіпертонію. Його відправлять до ростовської Міжобласної туберкульозної лікарні № 19 на обстеження.

Про це QirimInfo повідомила адвокат Еміне Авамілєва.

Захисниця змогла відвідати політв’язня у СІЗО-1 Ростова-на-Дону 28 вересня.

За її словами, зараз стан здоров’я Муратова задовільний, проте наприкінці минулого тижня у нього зафіксували високий артеріальний тиск — 200/150 мм. рт. ст. (при нормі від 110/70 до 130/85 мм. рт. ст.).

Політв’язень сказав адвокату, що після цього погіршення стану здоров’я, йому нарешті повідомили, що 30 вересня його відправлять до лікарні №19. Там його мають оглянути лікарі і зробити висновок, чи дозволяє стан здоров’я політв’язня тримати його в СІЗО.

«З 21 грудня 2020 року, буквально до вчорашнього дня я подавала заяви про необхідність медичного огляду Муратова. Він є інвалідом 3-ої групи, у нього низка хронічних захворювань, він досить важко переніс “ковід”, він 46 днів перебував в лікарні №19 і за цей період втратив 20 кг ваги. Його захворювання, якщо їх офіційно діагностують, можуть потрапляти до переліку таких, що перешкоджають утриманню під вартою. Саме в зв’язку з цим захист і сам Муратов постійно направляють заяви про медичний огляд», — сказала Еміне Авамілєва.

Адвокат також додала, що захист клопотатиме про призначення Муратову домашнього арешту, якщо лікарі діагностують у нього хвороби, які унеможливлюють утримання в СІЗО.

Нагадаємо, Зекір’ю Муратова 26 липня 2021 року госпіталізували до лікарні №19 з підозрою на пневмонію. Довгий час ПЛР-тести не підтверджували у нього наявність COVID-19. Але незабаром було встановлено, що він хворів саме «ковідом».

Пізніше його знову помістили до ростовського СІЗО-1.

Політв’язень має третю групу інвалідності. У нього є низка захворювань опорно-рухового апарату, а також хронічні захворювання у вигляді гіпертонії та стенокардії.

Зекір’я Муратов — фігурант «справи Хізб ут-Тахрір». Його затримали 7 липня 2020 року після масових обшуків і затримань в Криму. Його звинуватили за ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини