Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв'язня з Криму Мусліма Алієва виявили коронавірус, — омбудсмен

20 / 08 / 2020

Про це написала в Фейсбуці Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Нехтуючи положенням Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням, нашому співгромадянину не було надано невідкладну медичну допомогу. Його замотали у плівку та вивезли у невідомому напрямку, а співкамерника Рефата Алімова ізолювали, помістивши в окрему камеру. У цьому ж СІЗО знаходяться Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Куку Емір -Усеін та Арсен Джеппаров – вони опинилися у зоні ризику зараження коронавірусом», — повідомила Денисова.

Також вона заявила, що керівництво слідчих ізоляторів продовжує ігнорувати заяви Енвера Омерова, Арсена Джеппарова, Аліма Суф’янова про надання їм належної медичної допомоги.

«Зокрема, в Арсена Джепарова почався сильний запальний процес після операції з видалення новоутворення, через що погіршився слух, постійно підвищена температура та головні болі, а в Аліма Суф’янова понад шість днів поспіль тримається висока температура та болять нирки», — написала Людмила Денисова.

Український омбудсмен заявила, що вимагає від уповноваженого з прав людини в РФТетяни Москалькової «відповідного реагування та негайного припинення нелюдського поводження з незаконно утримуваними українськими політв’язнями», а також  повідомити про місцезнаходження Мусліма Алієва і забезпечити право на отримання належної медичної допомоги всім українським громадянам.

Також Денісова закликала міжнародне співтовариство підтримати українських в’язнів і продовжити тиск на РФ, щаби домогтися звільнення усіх українських політв’язнів.

Нагадаємо, Муслім Алієв перебуває під вартою з 11.02.2016. Його засудили до 19 років ув’язнення, з обмеженням свободи на 1 рік. За версією слідства, він організував осередок визнаної терористичною в РФ організації «Хізб ут-Тахрір» (в Україні легальна) і нібито готувався до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини