Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв'язня Теймура Абдуллаєва, якого утримують у ШІЗО, виявили коронавірус

26 / 11 / 2020

Про це в Facebook повідомила його мати Діляра Абдуллаєва.

«Тест на covid-19 підтвердився! Я збентежена! Моторошно уявити з такою смертельною хворобою і в ШІЗО! Це злочин! Хворий коронавірусом замість надання термінової невідкладної медичної допомоги з усіма симптомами цієї страшної хвороби висилають в ШІЗО на 10 діб, де відсутні елементарні людські умови», — написала мати політв’язня.

Діляра Абдуллаєва також повідомила, що її сина випустять з ШІЗО 27 листопада.

Як ми повідомляли раніше, 17 листопада політв’язня Теймура Абдуллаєва помістили в ШІЗО ІК №2 міста Салават, незважаючи на те, що вже тоді у нього спостерігалися симптоми, характерні для COVID-19 (висока температура, кашель, озноб, слабкість, несприйняття запахів).

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року співробітники ФСБ за силової підтримки ОМОНу увірвалися до будинків Теймура Абдуллаєва, Узеїра Абдуллаєва,  Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова. Під час обшуку силовики вилучили ісламську літературу та електронні носії інформації. Всі п’ятеро були затримані і доставлені в управління ФСБ по Криму і Севастополю.

Їх обвинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації») і за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув’язнення фігурантам першої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців кожному.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини