Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв'язня Рустема Шейхалієва в СІЗО відібрали ліки

9 / 02 / 2021

Вона дізналася про те, що сталося від свого підзахисного 8 лютого під час засідання Третього апеляційного суду загальної юрисдикції в Сочі, де розглядалася апеляція про продовження арешту політв’язням Руслану Сулейманову і Рустема Шейхалієву.

«У нього забрали всі ліки, які у нього були (передавала йому медпрепарати його дружина). Перед етапом він хворів (кашель, ломота в тілі, набряк ніг), в камері було багато хворих, можливо, це був вірус (COVID-19, — ред.). У мого підзахисного є низка хронічних захворювань (у нього проблема з судинами, вегето-судинна дистонія, проблеми з нирками (опущення нирок). Тому у нього завжди були ліки, які цілком легально йому передавалися. У Краснодарському СІЗО вилучення медпрепаратів йому пояснили уникненням випадків суїциду (у них був випадок, коли була спроба отруєння саме препаратами)», — повідомила Еміне Авамілєва.

Чи є у Рустема Шейхалієва хоч якийсь доступ до своїх настільки необхідних ліків — адвокату невідомо. Зараз вона готує скаргу на адміністрацію СІЗО Краснодара.

Варто зазначити, що апеляція про продовження запобіжного заходу Сулейманову і Шейхалієву російський суд відхилив. Політв’язні залишаться в СІЗО до 20 червня 2021 року.

Нагадаємо, фігуранти другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслан Сулейманов і Рустем Шейхалієв були заарештовані 27 березня 2019 року і обвинувачені у тероризмі. Їм закидають 205.5 статті КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації). За цією статтею підсудним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 15 до 20 років або довічне ув’язнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини