Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв'язня Руслана Месутова погіршився стан здоров'я

1 / 10 / 2020

Про це захисник розповів у коментарі QirimInfo.

«Він ногу вивихнув. Я не знаю за яких обставин. Нога опухла, допомоги йому не надають в умовах СІЗО. Мені про це стало відомо 28 вересня зі слів іншого підзахисного, який там в перебуває. Також у нього хронічні болі в спині. Він сидіти не може, ходити нормально не може. Він на прогулянку виходить дуже рідко. Йому також не надають допомогу. Тільки після того, як він починає стукати в двері камери і вимагати допомогу, тільки тоді йому колять знеболювальне. Ця проблема у нього була і до ув’язнення, але в умовах СІЗО, від знерухомлення, від харчування проблеми зі спиною у нього загострилися», — розповів Сіяр Панич.

Нагадаємо, російські силовики затримали Руслана Месутова, а також Ельдара Кантімірова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ РФ заявила, що їх обвинувачують за ст. 205.5 КК РФ (організація або участь в діяльності терористичної організації) і слідство стосується релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Месутова і Халілова обвинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації»). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 25 років до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму.

Кантімірова і Нагаєва обвинуватили за ч.2 ст.205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років.

Пізніше всіх фігурантів також обвинуватили за ч.1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»), яка передбачає до 10 років позбавлення волі.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір» політичними в’язнями.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини