Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У політв'язня Біляла Аділова виявили COVID-19

11 / 12 / 2020

У зв’язку з цим Аділова не доставили в підконтрольний Росій Верховний суд Криму, де мали розглянути продовження утримання під вартою політв’язня.

«Сьогодні мені стало відомо від секретаря судді Верховного суду Криму, що Аділова не привезли до суду в зв’язку з тим, що у нього підтвердився “ковід” і на це навіть є відповідні довідки. Він знаходиться в СІЗО Сімферополя і, я так розумію, він на карантині. Яке лікування йому надаватимуть, мені невідомо, але в умовах СІЗО “ковід” складно лікувати», — сказав Айдер Азаматов.

Раніше вже 14 фігурантам другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили утримання під вартою до січня.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму масові обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активісти за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій Росію закликають звільнити всіх українських політв’язнів, включно з фігурантами цієї кримінальної справи.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» політичними в’язнями і вимагає їхнього негайного звільнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини