Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Нафтогазі розповіли, звідки газ надходить в Генічеськ

5 / 01 / 2016

Місто Генічеськ з початку окупації Криму забезпечується газом виключно з родовища Стрілкове, що розташоване у Херсонській області біля Арабатської стрілки. Про це повідомила прес-служба НАК «Нафтогаз Україна».

Згідно з інформацією, оператором Стрілкового родовища з березня 2014 року є приватна українська газовидобувна компанія «Пласт».

«Місто Генічеськ фізично не приєднане до інших ділянок газотранспортної мережі материкової України. Постачання газу для потреб населення міста в літній період здійснюється за рахунок поточного видобутку на Стрілковому родовищі», – зазначили у «Нафтогазі».

«Надлишок видобутого влітку газу, який не можуть спожити мешканці Генічеська, передається для тимчасового зберігання в ПХГ Глібовське, що знаходиться на тимчасово окупованій території. Взимку український газ відбирається з ПХГ і направляється в Генічеськ для покриття пікових рівнів споживанням», – додали у компанії.

«З 1 січня 2016 року окупаційна влада АР Крим протягом чотирьох діб блокувала херсонський газ, що зберігається у підземному сховищі Глібовському на території Криму. Цих обсягів газу більш ніж достатньо для забезпечення потреб міста до кінця опалювального періоду», – заявили у «Нафтогазі».

«Російський газ до Генічеську не постачався і не постачається», – підкреслили у заяві.

Як відомо, 4 січня представники Херсонської обласної державної адміністрації та ПАТ «Херсонгаз» повідомили про відсутність реверсу з Криму, що призвело до нестачі газу для опалення Генічеська.

Російська пропаганда намагалася використати цю ситуацію для піару президента РФ Володимира Путіна.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини