Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Львові вперше відзначать День АР Крим

20 / 01 / 2016

У Львові 21 січня пройдуть заходи до 25-річчя Автономної Республіки Крим. Про це QirimInfo повідомив Алім Алієв, співзасновник організації КримSOS, один із організаторів свята, до яких також належать Студентська рада Львова і Перша Львівська Медіатека.

«До нас звернулась із такою ініціативою Студентська рада Львова, і ми її підтримали, бо розуміємо, що для студентства, яке в майбутньому буде брати участь у розбудові країни, важливо доносити тему Криму, залучати до проблеми, – розповів Алім Алієв. – Тому ми зробили дуже різнопланові заходи (це і показ фільму, і майстер-класи із розпису рук хною, і різноманітні дискусії), на яких молодь із Криму та студенти львівських внз могли б познайомитись і спілкуватись далі. Хоча на святкування запрошуються люди будь-якого віку».

Святкування приурочене до річниці проведення загальнокримського референдуму, на якому 20 січня 1991 року за відтворення Кримської АРСР проголосувало 93,26% мешканців Криму від загального числа громадян, що брали участь у голосуванні.

«До окупації Криму Росією цей день завжди був формальним у самому Криму – якісь заходи відбувались, але так, як було заведено ще у Радянському Союзі: був наказ «зверху», тому і проводили якісь мітинги. А у Львові в цьому році ми плануємо влаштувати цікаве свято.  Дуже приємно, що місцеві мешканці долучаються до наших заходів, допомагають у якості волонтерів. Це нас дуже тішить», – додав Алієв.

Нагадаємо, що після анексії Криму Росією в 2014 році російська влада півострова перейменувала День Автономної Республіки Крим у «День республіки Крим» і оголосила 20 січня вихідним.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини