Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві запрацює багатофункціональний хаб для переселенців

11 / 08 / 2015

Питання об’єднання зусиль громадських організацій та активістів, які працюють з внутрішньо переміщеними особами, обговорювалося неодноразово. Для того, щоб переселенці могли отримувати юридичні та психологічні консультації, гуманітарну допомогу та професійні поради з питань пошуку роботи і працевлаштування, а також обговорювати інші важливі проблеми, був створений хаб «Будинок вільних людей». У ньому будуть представлені такі організації: КримSOS, Восток-SOS, Центр зайнятості Вільних людей, Новий Донбас.

Таміла Ташева, співзасновник і координатор громадської ініціативи «КримSOS» вважає, що створення подібного хаба допоможе вирішувати питання переселенців значно швидше, заощадивши при цьому чимало часу та сил. «На жаль, не всі проблеми, з якими до нас звертаються переселенці, ми можемо вирішити. У першу чергу це стосується допомоги у працевлаштуванні та пошуку житла. Мета хаба – вирішити це питання. Адже навіщо витрачати час на пошуки потрібних фахівців, організацій, якщо всі вони розташувалися в одному приміщенні?».

Створення сприятливого середовища для швидкої соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб – головна мета хаба «Будинок вільних людей», вважає Олександра Дворецька, голова правління БФ «Восток-SOS». «Спільна ідея “Будинку вільних людей” – створити комфортний простір, що зможе вирішувати проблеми переселенців в один час в одному місці. Так кілька організацій можуть стати більш ефективними. Звичайно ж, можна діяти й розрізнено, але як далеко ми при цьому зайдемо? Проблеми переселенців повинні оперативно знаходити рішення, будь то юридична консультація, психологічна допомога або допомога в пошуку житла або працевлаштуванні. І, звичайно, ми хочемо, щоб люди швидше відчули себе вільними».

Кримчанка Юлія Наливайко відзначає, що переселенці вкрай потребують такого хаба. «Таке “возз’єднання” полегшить життя людям, котрі приїхали з Криму чи Донбасу. Це дуже зручно, не потрібно буде бігати по всьому Києву в пошуках допомоги. Усі організації в одній будівлі – хороше рішення. По собі знаю, як складно людям, котрі залишили свої будинки, роботу… Залишити все, опинитися в чужому місті і намагатися адаптуватися та вижити. Добре, що є люди, які роблять велику людяну справу», – ділиться Юлія.

Відкриття хаба відбудеться 18 серпня 2015 за адресою вул. Фрунзе, 13 Д (нова назва вул. Кирилівська, 13 Д).

Слідкуйте за новинами на сторінці хаба в Facebook.

Хаб «Будинок вільних людей» організований громадською ініціативою “КримSOS” і виконується в рамках проекту “Українська ініціатива зміцнення суспільної довіри” (UCBI), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини