Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві відкрилася виставка кримського журналіста Миколи Семени

16 / 12 / 2016

У Києві, в Кримському домі, 15 грудня, відкрилася фотовиставка кримського журналіста Миколи Семени, повідомляє QirimInfo. Виставка є спільним проектом КримSOS та Крим.Реаліі, спрямованим на підтримку журналіста, переслідуваного кримською “владою” за свою професійну діяльність.

“Виставка називається “Абсолютно вилучено”, на підтримку Миколи Семени, котрий незаконно затриманий на території Криму. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ за його журналістський матеріал. Наразі він під підпискою про невиїзд”, — розповіла координатор КримSOS Таміла Ташева.

 

Російська влада завела кримінальну справу на Семену за статтю про громадянську блокаду Криму. Його звинувачують в публічних закликах до порушення територіальної цілісності РФ.

“Очевидно, що кримінальна справа, порушена проти нього є абсурдною, він висловлював власні думки. Насправді після анексії тема Криму не є закритою, і в світі ведеться дискусія про статус Криму. Публікації Семени це частина цієї світової дискусії, і не він її почав. Це його право висловлювати свої думки”, — пояснив головний редактор Крим.Реаліі Володимир Притула.

 

В ході обшуків у Семени був вилучений практично весь його фотоархів за 20 років роботи в Криму- це більше 900 гігабайт інформації. На виставці були розміщені знімки, відібрані самим журналістом і в супроводі з його поясненнями до зображень. Це прості фото, але за кожною з них прихована своя історія.

“Ми його більше знаємо як сильного, яскравого журналіста, аналітика. Ми знаємо його тексти, я їх читаю близько 20 років, в різних виданнях. Для мене це відкриття його як фотографа, художника, фоторепортера. Я бачив, він дуже багато знімав, коли він був в Криму, я з ним разом працював. Я думаю тим хто хоче щоб він мовчав, їм не вдасться це зробити”, — додав Притула.

 

Захист сподівається, що проведення подібних заходів під час суду може вплинути на ситуацію.

“Якщо подібного роду інформаційний сплеск буде під час судового розгляду і буде супроводжуватися якимись процедурами пов’язаними з зовнішньополітичними відомствами це може допомогти успішному результату самої справи”, — зазначив адвокат Миколи Семени Андрій Сабінін.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини